Які перевага каміна з системою димообертів (гіпокауст)?

 • Переглядів: 3419

Камін з димообертом

Ми завжди шукаємо спосіб, як найефективніше обігріти свою оселю, щоб по коштах не було затратно і обслуговувати його було комфортно. На сьогодні є безліч варіантів опалення на вибір, голова йде кругом від можливих варіантів. А опалювальний сезон 2022 року, дав всім зрозуміти, що додаткове альтернативне опалення, обов’язково повинне бути в кожному домі.

Отже, що нам потрібно від опалювального пристрою:

 • ефективний обігрів будинку;
 • економний розхід палива;
 • накопичення та виділення тепла довгий час;
 • комфортне і не важке обслуговування;
 • незалежність від газо- та електропостачання.

А що, якщо ми Вам скажемо, що є спосіб отримати це все, в одному пристрої опалення. І це – камін із димообертами (димовими каналами, системою “гіпокауст” – хто як називає). Він поєднує у собі всі переваги сучасних камінних топок, а також класичних мурованих печей.

 

Збереження (акумуляція) тепла

Акумуляція тепла – завжди була запорукою комфортного опалення. Оскільки, Вам не потрібно постійно підкидати дрова, чи прокидатися вночі, щоб довантажити палива. Накопичення тепла передбачає – наявність пристрою опалення, а також певної акумуляційної маси, і чим вона важча, тим ефективнішим буде накопичення енергії. За допомогою акумуляції – розрівнюється крива виділення тепла, тому користуватися опаленням стає набагато комфортніше.

Збереження (акумуляція) тепла

Графіки виділення тепла після завершення горіння у звичайному каміні та каміні з використанням акумуляції

 

Які бувають види акумуляції

Усі виробники камінів та печей пропонують різноманітні рішення для акумуляції тепла, серед них може бути:

 • встановлення акумуляційної маси над топкою, навкруг димохідної труби, де якраз найбільша температура димових газів;
 • популярне рішення у деяких виробників – навісна акумуляція, яка встановлюється прямо на корпусі каміна;
 • система димообертів або “гіпокауст” – про яку ми далі поговоримо.

Збереження (акумуляція) тепла

 

Камін з димообертами

Гіпокауст – це система, яку придумали, ще у древній Греції. Сучасні інженери-теплотехніки, взяли цю технологію на озброєння, вдосконалили її та активно застосовують для побудови ефективної системи опалення у енергоефективних будинках.

Її суть полягає у побудові, після пристрою опалення димових каналів, через них проходять гарячі димові гази, які віддають тепло, нагрівають акумуляційну масу, а потім видаляються у димохід. Це тепло накопичується та довгий час виділяється. Такий же принцип застосовується у класичних мурованих пічках. І чим довші димові канали та більша акумуляційна маса, тим ефективніша така система.

Але на відміну від класичних печей, при використанні такої схеми з каміном, Ви ще додатково отримуєте конвекційний обігрів кімнати, у якій він знаходиться, через скло, а також опалення інших приміщень через повітропроводи.

Камін з димообертами

 

Які бувають системи димообертів?

На сьогодні можливі 2 основні варіанти такої системи:

 • готові, ті які пропонують виробники – у них вже розрахований оптимальний шлях проходження димових газів, також передбачені всі необхідні ревізійні люки для чищення та обслуговування димових каналів. Вони дещо простіші у встановлені, займають менше місця, а також Ви будете впевнені у її безпечності та ефективності, оскільки, виробник вже все розрахував;
 • саморобні – більш бюджетний варіант. Дуже важливо, щоб встановленням займались професійні майстри, щоб були правильно здійснені всі розрахунки та була якісно виконана робота. І хоч монтаж такої схеми – складніший та триваліший по часі. Проте, є більша гнучкість у виборі матеріалів та реалізації будь-якої складності димових каналів. Саморобні димооберти виготовляють – зі сталевої або керамічної труби, акумуляційну масу – із цегли, бетонних або шамотних блоків. Дуже важливо, щоб майстер передбачив всі необхідні отвори для чищення і обслуговування такої системи. 

 

Переваги камінів з димообертами

Найголовнішою перевагою, звичайно, – є, акумуляція тепла. Деякі системи димообертів залишаються теплими – ще 48 годин, після завершення горіння каміна.

Камін з димообертом – працює ефективніше, менше тепла вилітає у димохід, а отже Ви будете використовувати менше палива.

Також є можливість побудови “теплих” лежанок, на яких можна буде лежати та грітись, як колись у дитинстві на бабусиній печі.

А ще такий камін стильно виглядає.

 

Рекомендації, щодо встановлення камін з димообертами

 1. Якщо Ви вирішили, встановлювати саморобну систему димообертів, довірте таку роботу професійним майстрам з досвідом. Які проведуть всі необхідні розрахунки та якісно виконають роботу – це важливо для Вашої безпеки та ефективності роботи системи.
 2. Використовуйте тільки якісні матеріали.
 3. Система димообертів потребує хорошого догляду, її необхідно, час від часу, перевіряти та чистити.
 4. Для справної роботи системи, повинна бути хороша тяга у димоході, робіть чистку димоходу на початку сезону опалення і в кінці.
 5. Не користуйтесь вологими дровами – це причина сильного налипання сажі у каналах димооберту і димоході.

Для замовлення каміна з димообертами, монтажу та консультації, звертайтесь до наших менеджерів:

КОНТАКТИ

А також підписуйтесь на нас у соц. мережах: