Порівняти товари (0)

Піролізні твердопаливні котли, опис і принцип роботи


Піролізні твердопаливні котли впевнено лідирують на сучасному ринку опалювальної техніки і користуються все більшою популярністю, завдяки своїй економності та екологічності, являються хорошим вирішенням проблем з опаленням.

Принцип роботи піролізних твердопаливних котлів


Піролізні котли – це котли, в основу роботи яких закладений принцип піролізного спалювання (повної газової генерації або термічного розскладання) палива.
Суть цього принципу полягає в наступному: під дією високої температури (200-800˚С) та в умовах недостатнього кисню суха деревина розкладається на генераторний (піролізний, деревний) газ і твердий залишок – деревне вугілля. Процес цей називається екзотермічним, тобто проходить з виділенням тепла, за рахунок чого паливо в завантажувальній камері котла прогрівається і підсушується, а також проходить підігрівання повітря, яке надходить в зону горіння. Горючий піролізний газ із завантажувальної камери через спеціальні щілини (сопла) колосникової плити поступає до нижньої камери вторинного згорання, де, змішавшись з вторинним повітрям, повністю згорає, виділяючи теплову енергію, яка нагріває теплоносій в теплообміннику котла. При цьому полум’я розповсюджується вниз під колосникову плиту.
Піролізний газ в процесі згорання взаємодіє з активним вуглецем, в результаті чого у продуктів згорання на виході із котла міститься мала кількість шкідливих домішок, являючись сумішшю вуглекислого газу з водяною парою. В результаті повного згорання палива піролізні котли викидають в атмосферу значно менше вуглекислого газу, сажі та золи ніж інші твердопаливні котли.

принцип горіння піролізного котла

Робота піролізного котла вказана на малюнку:

  1. камера газифікації
  2. камера догорання (вторинного горіння)
  3. заслінка регулювання подачі повітря
  4. електродимосос
  5. шибер (заслінка) розпалювання
  6. термомеханічний регулятор тяги-температури
  7. колосникова плита завантажувальної камери
  8. розподільник полум’я
  9. пульт контролю і керування


Піролізним котлам притаманні такі особливості:

  • автоматизованість роботи, з можливістю регулювання потужності та контролювання процесу горіння,
  • економність у споживанні палива,
  • простота в обслуговуванні та чищенні,
  • зручність в експлуатації,
  • мінімальні викиди в атмосферу,
  • час роботи від завантаження до повного вигорання – 10 годин.

Найвищу ефективність твердопаливні піролізні котли показують при повному навантаженні (інтенсивному безперервному горінні), тому опалювальні системи з такими котлами рекомендується укомплектовувати акумулювальними ємкостями, в яких тепло буде акумулюватись (запасатись, накопичуватись), а потім відбиратись за необхідності.
Обов’язковим елементом піролізного котла є електровентилятор або електродимосос для контрольованої примусової подачі повітря. Тому такі котли є енергозалежними.
Для того, щоб у твердопаливних піролізних котлах відбувався ефективний процес повної газової генерації, вологість палива не повинна перевищувати 20 %. У випадку більшої вологості водяна пара, яка виділятиметься з дров при просушуванні, перешкоджатиме горінню. Ця вимога обмежує можливості широкого використання піролізних котлів, оскільки в реальних умовах не завжди вдається її виконувати.

Однак завдяки високоякісному процесові згорання палива і тому значно вищому ККД порівняно з іншими котлами, повноті згорання палива, низькому рівню емісії шкідливих речовин та високим екологічним показникам, піролізні котли можна вважати найкращими серед сучасних твердопаливних генераторів тепла.

Купивши піролізний котел Ви отримаєте високий рівень потужності його роботи та будете задоволені комфортністю у використанні.