Порівняти товари (0)

Versialux
Darco
DEKS
PD-Refractories
KryzaUniversalnaya

Як правильно вибрати димохід

В наш час багато хто стикався з необхідністю обладнання системою опалення приватного будинку або дачі. Одначе в гонитві за економним та доступним проектом даного типу, люди схильні нехтувати важливими складовими таких установок. Ми говоримо про пічний димохід. На перший погляд може здатися, що труба для виводу продуктів горіння – справа проста та не потребує пильної уваги. Насправді ж, димоходи грають одну з ключових ролей в будь-якій системі опалення.

Від цього компоненту залежить як ефективність роботи обладнання, так і затишок в домі, та ваша безпека. Незалежно від того, для яких цілей в першу чергу використовується хороший димохід – обігріву бані або виводу продуктів горіння древньої печі, кожен професіонал знає, що його важливість неможна недооцінювати. Тому, коли людина вирішує встановити в себе опалювальне обладнання, вона спершу повинна подбати про безпечний та ефективний димохід.

Димоходи: класифікація та матеріали

Зовсім недавно люди були змушені миритися з тим, що при створенні системи обігріву потрібно було проектувати важкий та громіздкий димохід для котла. Використовуваний для цього матеріал також залишав бажати кращого: або цегляна кладка, або азбестоцементні труби. Кожен з варіантів має масу недоліків, тому його важко назвати ефективним рішенням. Пічні димоходи значно обмежували можливості опалювального обладнання.

Одначе з появою більш легких та функціональних матеріалів в цій сфері ситуація помінялася кардинальним чином. Потрібен димохід для твердопаливного котла або каміна? Не проблема! Достатньо вибрати тип труби та відповідні елементи, які в більшості випадків монтуються в найкоротший термін.

Сьогодні професіонали найчастіше використовують димоходи для сауни декількох видів. Кожен з них має свої переваги та застосовується в певних умовах. Ми говоримо про такі різновиди, як:

  • нержавіючі труби;
  • керамічні димохідні пристрої;
  • труби з чорної сталі.

В першому випадку ставка робиться на легкий монтаж і доступну ціну. Недорогий димохід можна встановити за короткий термін, а завдяки невеликій вазі та безлічі модифікацій клієнт отримує можливість створювати проекти будь-якої складності. Окремо варто згадати про вартість такої труби. Широкий асортимент та приваблива ціна роблять пічні димоходи з нержавійки одним з найпопулярніших рішень в сфері опалювального обладнання.

Другий варіант – керамічні труби. В основному їх використовують для того, щоб створити хороший димохід для котла, або каміна. Кераміка відрізняється високою надійністю та практично безмежним запасом міцності. Звичайно, вартість оригінального димоходу в цьому випадку на порядок вища, одначе якщо купити його, то можна не переживати про прогорання. Водночас важливо не забувати, що кераміка має температурні обмеження. Тому даний матеріал застосовують в основному в якості димоходу для каміна або низькотемпературного котла.

Останній пункт в цьому списку залишається за чорними сталевими трубами. Пічний димохід здатний витримувати температуру будь-якої величини, за що високо ціниться професіоналами. До того ж, вони покриваються спеціальною емаллю, яка надає їм характерний колір. Цей матеріал допомагає запобігти формуванню конденсату.

В плані вартості чорна сталь знаходиться приблизно на одному рівні з нержавіючими димоходами. Одначе перед покупкою цього виробу варто пам’ятати, що монтаж таких систем пов’язаний з певними труднощами. Важливо також не пошкодити покриття емалі. В іншому випадку димохід прослужить менше призначеного йому терміна.

Елементи димоходу та їх роль в системі опалення

Для створення ефективних систем відводу продуктів горіння, разом з трубами виробники пропонують широкий вибір з’єднувачів, кріплень та інших елементів димоходу для буржуйки. Вони значно розширюють область застосування опалювального обладнання. Завдяки їм димоходи для каміна також отримують надійну герметичність, стаючи абсолютно безпечними для використання. Асортимент таких комплектуючих дійсно різноманітний. Це дозволяє створювати системи відводу будь-якого виду та складності.

Важливо розуміти, що елементи якісного димоходу для сауни є нерозривним складовим будь-якої системи опалення. Без них використання труб для відводу продуктів горіння не тільки може нашкодити вашому майну, але й небезпечно для здоров’я людини. Покладатися на імпровізовані перехідники, флюгери та інші елементи, рівносильно руйнуванню дому. Такі дешеві димоходи не можуть довго прослужити та становлять загрозу для будь-якої людини.

Пам’ятайте: для створення надійної та ефективної системи, наполегливо рекомендується вдатися до послуг професіоналів. Не варто надіятися на власні сили, адже здоров’я та безпека дорожче будь-яких витрат. Опалювальне обладнання – зона агресивного середовища та підвищеної небезпеки. Тому монтаж хорошого димоходу для котла та відповідних елементів краще довірити спеціалістам.

Поради для тих, хто вирішив купити димохід

В Україні все більше людей переходять на альтернативні джерела обігріву. До того ж, в нашій країні люди цінять традиції та часто будують у себе на ділянках лазні. В будь-якому з цих випадків людині потрібен надійний та якісний димохід. Одначе коли приходить час купити цей виріб, то люди часто забувають про можливості сучасних технологій.

Якісні димоходи сьогодні можна купити в будь-якому куточку України. Необов’язково їхати в Київ, Харків або будь-яке інше місто. Достатньо заглянути в Інтернет та знайти перевірений інтернет-магазин. Прекрасним ресурсом такого роду є торгова платформа «Теплокрам». Тут можна знайти моделі різноманітних видів та величезну кількість комплектуючих до них, а оперативна доставка приємно вас здивує.

Наостанок: щоб створити ефективну систему димовідводу, спочатку потрібно продумати до деталей її схему. Ніколи не соромтесь звертатись за порадою до спеціалістів. Будь це консультація або допомога в монтажі димоходу для буржуйки – експерт завжди доповнить ваш проект слушною пропозицією.