Laddomat 21-60
Laddomat 21-60 застосовується для:
- прискорення набору котлом опалення необхідної температури;
- змішування теплоносія, що виходить з котла, з віхдною водою, із радіаторів або теплоакумулятора, це значно захищає його від корозії та утворення конденсату;
- заповнення буферного бака теплоносієм високої температури та забезпечення низької швидкості потоку через ємність для підтримання рівномірних шарів температури;
- наповнення теплим теплоносієм теплоакумулючого бака, у випадку згоряння всього палива в котлі.
Laddomat 21-60, не потребує спеціального догляду або технічного обслуговування, працює повністю автоматично, у тому випадку коли ввімкнення та вимкнення циркуляційного насосу, відбувається автоматизовано.
Laddomat 21-60 встановлюється тільки вертикально, поблизу котла, на одній висоті з його нижнім виходом. Трубопроводи забов'язані бути максимально короткими та з мінімальною кількістю згинів. Переконайтеся у відсутності в опалювальному контурі повітря.
Труба, яка виходить зверху, до нижньої частини котла, трійника та Laddomat, повинна бути максимально можливого діаметру. Що значно знизить швидкість потоку теплоносія та дасть можливість видаляти небажане повітря, з допомогою повітревідводу та розширювального бачка.
Схема Laddomat 21-60 LM6
Стадії функціонування Laddomat 21
Запуск котла
Температура теплоносія в котлі опалення не вище 78 °С. Клапан термостата ще не розкрився. Вентильний клапан природної циркуляції теплоносія перекритий тиском насоса.
Фаза роботи
Котел опалення нагрівся до 85 °С. Клапан термостата розкрився та теплоносій перемішався з теплоносієм низької температури з буферного бака через термостат. Температура теплоносія внизу котла підтримується на рівні 70 °С. Коли котел починає горіти більш інтенсивно, то температура теплоносія в Laddomat 21 теж виросте, клапан термостата розкриється ширше та змішає більшу кількість теплоносія низької температури. В такому випадку коли температура теплоносія на виході досягне 90 °С, то Laddomat 21 буде утримувати температуру обратки на рівні 70 °C.
Кінцева фаза
Якщо температура в буферній ємності досягла потрібної, і через Laddomat 21 тече гарячий теплоносій, тоді клапан відкривається весь, для потоку теплоносія з бака теплоакумулятора та перекриє потік з котла. Весь потік теплоносія тепер тече через буферну емність. Ця фаза роботи, є дуже важливою, так як забезпечує повне заповнення теплоакумулятра гарячим теплоносієм.
Природна циркуляція
При втраті живлення від електричної мережі або при виході з ладу насоса, розкриється вмонтований клапан природного потоку теплоносія, між котлом та буферною емністю. Це передбачить закипання та пошкодження котла і опалювальної системи. Та дозволить функціонувати системі навіть при тривалих втратах електроенергії.
Підключення Laddomat до буферної ємності
Встановлення труб таким чином, як вказано на рисунку, зменшує ризик виходу з строю опалювального обладнання, шляхом попадання повітря до системи.
Труба контуру постачання гарячої води, під'єднується до вентиля байпаса:
- на рівні 30 сантиметрів від верхньої зони теплоакумулятора, коли в пріоритеті постачання гарячої води;
- до труби постачання теплоносія в буферну емність, якщо в пріоритеті обігрів дому.
Підключення, має напрямок вниз, щоб уникнути проникнення повітря в систему опалення.Трубу, яка йде до дна ємності, не можна прокладати через стелю, інакше Laddomat не зможе працювати в режимі циркуляції. Є можливість монтувати іншою стороною. Потрібно просто переставити місцями термометри на пристрої.
Підключення Laddomat до двох буферних ємностей
Необхідно щоб акумулюючі баки знаходились поблизу один від одного та стояли на невеликій відстані від котла опалення. Трубопровід з нижньої частини баків потрібно встановлювати вздовж підлоги. Має велике значення, щоб теплоносій рівномірно розподілявся по буферним ємностям.
При неправильному монтажі, один бак будее наповнений теплою водою, а другий залишиться холодним. Це приведе до того, що гарячий теплоносій та накопичене тепло будуть закінчуватися швидше, ніж передбачено. Так як перший бак буде охолоджуватись швидше, ніж другий.
Коли немає можливості виконати рекомендовані вимоги, тобто і альтернативні способи підключення.
Щоб врівноважити опір води в обох баках, потрібно підключати їх трубами з рівною довжиною, це здійснюється таким способом:
- з'єднання контура завантаження діагонально (від точки А, до точки А);
- з'єднання контура опалення діагонально (від точки В, до точки В);
Труби, підключені між емностями, повинні бути великого діаметру, для нормальної циркуляції теплоносія між баками. Додатково можна під'єднати буферні ємності по центру, для більшого розподілення тепла між ними.
Вивід гарячого теплоносія, підключається в точці В, коли в пріоритеті постачання гарячої води, і в точці В1, коли обігрів приміщень.
При обігріві ємності ТЕНом, без роботи котла, рекомендується гріти тільки одну ємність, для запобігання великих втрат тепла.
Схеми підключення Laddomat 21