Бойлери (водонагрівачі) для гарячого водопостачання

  • Переглядів: 6033

Бойлери

Бойлери для нагріву води – є одним з найпопулярніших методів отримати гарячу воду. Перед вибором бойлера, виникає безліч запитань: який об’єм обрати?, які бувають бойлери?, які особливості бойлерів?, які рекомендації при встановленні? На ці всі питання ми дамо Вам відповідь.

Який об’єм бойлера обрати

Виробники виготовляють водонагрівачі, найрізноманітнішого об’єму, для того, щоб задовільнити потреби всіх користувачів. Так що Ви зможете обрати з величезного асортименту розмірів – від 5 до 1000 літрів.

  • бойлери на 5-20 літрів – для умивальників та мийок для посуди, де споживання гарячої води надзвичайно мале;
  • бойлери на 30 літрів – підходить для душових кабінок, для людей, які живуть на одинці;
  • бойлери на 50-80 літрів – чудове рішення для сімейної пари, не займає багато місця та може забезпечити гарячою водою душову та кухню;
  • бойлери на 100 літрів – найпопулярніший та універсальний вибір для сім’ї з дітьми, які живуть у міській квартирі. Гарячої води з такого бойлера, вистачить на декілька точок водовідбору – для набору ванної, прийому душу, миття посуди та умивальника.
  • бойлери на 150 літрів – для великих сімей, які регулярно приймають ванну.
  • бойлери на 200-300 літрів – для великих квартир та будинків, в яких проживають 5-8 людей. Такі бойлери довго нагріваються – приблизно 4,75-5,75 годин та багато важать, тому їх встановлення та використання потрібно добре прорахувати.
  • бойлери на 400-1000 літрів – для підприємств, комерційних будівель, таких як – ресторани, готелі, спортазали, салони краси та інші, де високий рівень споживання води.

Види водонагрівачів

Окрім об’єму, бойлери відрізняються і за типом нагріву води і при різних джерелах енергії, чи палива, яке використовується, можна сконструювати систему з мінімальними затратами коштів і найбільшою ефективністю отримання гарячої води.

Електричні бойлери

Бойлери, які для нагріву води використовують електроенергію, найпоширеніші та найпопулярніші типи бойлерів, особливо у квартирах, де вони чи не єдине рішення, для отримання гарячої води. Вода у таких бойлерах нагрівається з допомогою трубчастого електронагрівника (ТЕНа), які бувають деяких видів.

Бойлер з сухим ТЕНом

Бойлер з сухим ТЕНом – чудове рішення, якщо Ви хочете, щоб бойлер прослужив Вам багато років. Сухий ТЕН напряму не контактує з водою, а розміщений у захисній колбі. Тому такий бойлер чудово підіде, якщо у Вас вода поганої якості, оскільки вона не буди контактувати з ТЕНом напряму і тому він прослужить багато років.

Бойлер з мокрим ТЕНом

Бойлер з мокрим ТЕНом – працює, як кип’ятильник, елемент, контактує напряму з водою та нагріває її. Такий бойлер швидше вийде з ладу, ніж з сухим ТЕНом, проте він є більш бюджетним варіантом.

Проточні водонагрівачі

Проточні водонагрівачі – не мають ємності для зберігання гарячої води, і нагрівають її одразу при використанні. Такі нагрівачі споживають дуже багато електроенергії і поступаються ефективності. Тому їх використання, дуже вузьконаправлене, використовуються при організації тимчасових точок водорозбору, чи на дачах де немає необхідності у великій кількості води.

Бойлери непрямого нагріву

Бойлери непрямого нагріву – в конструкції мають теплообмінник, через який проходить гаряча вода, нагріта іншим джерелом тепла. Гаряча вода, яка проходить теплообмінником, передає тепло воді у ємності, забезпечуючи Вас гарячою водою. Така система є напрочуд ефективною з використанням твердопаливного котла. Оскільки Ви отримує те зимою дармову гарячу воду, просто скидаючи надлишкове тепло від твердопаливного котла у бойлер.

Комбіновані бойлери

Поєднують у собі особливості та переваги бойлерів непрямого нагріву та електричних. Оскільки вони мають і електричний ТЕН і теплообміник. То дозволить отримувати гарячу воду одночасно і від іншого джерела тепла, так і від електрики.

Бойлери для геліосистем

Отримувати дармову гарячу воду від Сонця – це найвигідніша та найекономніша система. Бойлери можуть працювати із сонячними колекторами, отримувати гарячу воду через теплообмінник. А також із сонячними панелми, отримавши гарячу воду з допомогою фотовольтаніки.

Особливості сучасних бойлерів

  • магнієвий анод – встановлюється майже у всіх сучасних бойлерах, він пом’якшує воду, запобігає утворенню накипу та розмноженню шкідливих бактерій. Якщо міняти магнієвий анод кожні 5 років (час може відрізнятися в залежності від якості води), то бойлер може працювати фатично необмежений термін;
  • внутрішнє покриття баку бойлера емаллю збільшує термін роботи бойлера;
  • ізоляція з мінеральної вати дозволяє воді довший час зберігатися гарячою.

Рекомендації при встановленні бойлера

  • встановіть на бойлер антиопіковий клапан - вбережіть себе та своїх дітей від опіків гарячою водою;
  • необхідно встановлювати розширювальний бачок - для бойлерів понад 100 л;
  • для багатоквартирних будинків, підключених до центрального водопостачання, де перепади тиску можуть становити до 6-7 бар, необхідно втановити редуктор тиску.

 

ПЕРЕЙТИ ДО ТОВАРУ "БОЙЛЕРИ"

 

Підписуйтесь на нас у соц. мережах:

А також звертайтесь до наших менеджерів, які нададуть Вам професійну консультацію:

КОНТАКТИ