Що робити якщо замерзли труби водопроводу або каналізації

  • Переглядів: 5226

Обмерзнули труби водопостачання або каналізації, що робити?

Часом буває, що з настанням зими, від сильного морозу замерзають труби водопостачання, каналізації або труб криниці. І тоді необхідно вжити заходів, щоб усунути їх промерзання.

Причини замерзання труб

Труби залягають на недостатній глибині:

  • труби водопроводу встановлені на недостатній глибині, щоб запобігти промерзання;
  • для визначення глибини, на якій повинні проходити труби, в розрахунок береться максимально низька температура в даному регіоні, при найвищій вологості і відсутності снігу.

Малоефективне утеплення:

  • замерзання труб також може спровокувати недостатнє утеплення відкритих і не дуже заглиблених ділянок.

Невеликий розхід води:

  • коли невелика кількість стічної води проходить по достатньо довгій трубі, то стає практично неможливо прогріти її, якщо вона замерзне, труба буде заповнятися невеликими обледенілими частинками стічної води, поки повністю не заб’ється.

Трубу оточує грунт дуже низької температури.

Навколишнє повітря дуже низької температури.

Електронагрів труб

Електронагрів труб являється найдієвішим захистом труб від промерзання на сьогодні. В даній технології застосовується спеціальний кабель, який розміщується всередині або ззовні труби.

Зовнішні кабелі нагріву труб

Внутрішній кабель нагріву

На сьогодні використовуються три варіанти такого способу обігріву труб:

  1. Кабель по трубі обгортають спіраллю.
  2.  Вкладання кабелю хвилястою лінією.
  3. Вкладання прямою лінією одного або декількох кабелів.

Захист від замерзання металічних або пластикових труб передбачає, що наявна ізоляція пінопластом, мінеральною ватою або іншим матеріалом ізоляції тепла. Водночас захист від обмерзання труб буде ефективним тільки тоді, коли матеріал ізоляції тепла зовсім перекриє доступ вологи до труби.

Внутрішні кабелі нагріву труб

Внутрішній кабель нагріву

Ще один ефективний метод обігріву труб – внутрішні кабелі нагріву труб. При такому варіанті, гарантується ідеальний захист, завдяки кабелю, який знаходиться в безпосередньому контакті із середовищем обігріву. Виготовляють такий кабель, як правило, з жорсткого матеріалу, який покривають харчовим поліетиленом, що полегшує його монтаж на довгі і прямі ділянки труби, а завдяки покриттю, під час експлуатації кабелю не виділяються шкідливі речовини і смакові якості води залишаються незмінними.

Кабелі нагріву з саморегуляцією

Внутрішній кабель нагріву

Окрім обігріву труб, функціями кабелів нагріву із саморегуляцією, також являються підтримка необхідної температури води в трубах постачання гарячої води і розтоплення снігу і льоду, в стоках води і жолобах.

Цей метод підігріву труб, на даний момент представляється найекономнішим і найнадійнішим, завдяки виключній здатності кабелю нагріву з саморегуляцією, розподілювати потужність, яка виділяється для кожної конкретної зони – в холодних, виділяється більша кількість тепла, а в більш гарячих зонах – менша кількість.

Кабелі нагріву з саморегуляцією, як правило, монтуються на зовнішній частині труби. Він легко встановлюється своїми руками, обрізається на необхідну довжину (0,5 – 100 м) і під’єднується до електричної мережі на 220 В.

Вибрати найбільш практичну систему підігріву труб необхідно від конкретної ситуації, тоді захист буде якісним і найефективнішим для запобігання впливу максимально низьких температур на водопровідні труби і каналізацію.

 
Метки: кабель