Економія за рахунок терморегулятора – міф чи реальність

  • Переглядів: 4129

 Термостат - наскільки виправдано його застосування, а може це взагалі міф чи маркетинговий прийом, що терморегулятор дозволяє економити на опаленні?

 Наведемо простий приклад розрахунку, який абсолютно не претендує на академічну працю, але допоможе в загальному вигляді прояснити, як за допомогою невеликих і недорогих приладів можливо економити на опаленні.

 Як відомо з курсу теплотехніки, величина теплових втрат будівлі залежить від великої кількості параметрів і один з них - коефіцієнт теплопередачі огорожі (вважаємо для спрощення, тільки стін).

Тепловий потік, який визначає, теплові втрати за рахунок теплопередачі з 1 м2 стіни, дорівнює:

  • Q = К * ΔT, де
  • Q - тепловий потік, Вт / м2
  • К - коефіцієнт теплопередачі конструкції, Вт / (м2 · ° С)
  • ΔT - різниця між внутрішньою і зовнішньою температурою, ° С

 Зрозуміло, що існує температура комфорту, в районі 18-22 °С. Однак, є проміжки часу, коли внутрішню температуру в приміщенні можна знизити на 3-4 °С без порушення загального комфорту. Наприклад, коли всі, хто живе в будинку пішли на роботу, в школу, поїхали у відпустку. Можна також знизити температуру в тих приміщеннях, які в даний момент не використовуються. Також можливо знизити на кілька градусів температуру вночі і повернути її назад перед пробудженням. І все це можливо при використанні термостата.

 Встановлюємо термостат, а краще кілька, ще краще - в кожному приміщенні. Підключаємо їх до котла, терморегулятори на радіаторах або гребінці теплої підлоги, програмуємо на зміну температури в певні часові інтервали і все готово. Чим можемо економити до 10-15% витрат на опалення.

 Не віриться? Зробимо пару нескладних розрахунків.

 Припустимо, є будинок 10х10х3 м з цегли, без зовнішнього утеплення, товщина стін 0,7 м. Площа зовнішніх стін складе 300м2. Коефіцієнт теплопередачі стін 0,8 Вт / м2 · ° С. Зовнішня температура для прикладу мінус 10 °С, внутрішня + 22 °С.

 За формулою вище розраховуємо теплові втрати: 0,8 * 300 * (22 + 10) = 7680 Вт, тобто для підтримки в приміщеннях температури 22°С необхідно, щоб котел системи опалення віддавав (споживав) 7,68 кВт.

 Тепер знизимо температуру в приміщеннях, наприклад, всі виїхали на роботу або навчання, до 18 °С. Теплові втрати: 0,8 * 300 * (18 + 10) = 6720 Вт.

У підсумку, котел буде споживати для підтримки температури в приміщеннях 18 ° С майже на 1 кВт менше або на 12%.

Фантастика? Анітрохи. Як то кажуть, нічого особистого, тільки математика і трохи фізики. Можете на дозвіллі порахувати самі і визначити яка економія в грошах і яким буде термін окупності установки термостатів.

Природно, що цей приклад розрахунку не найточніший і не може бути використаний при проектуванні системи опалення, так як реальна величина теплових втрат залежить від багатьох інших факторів. Ми тільки спробували показати, що застосування термостатів досить-таки ефективно.

Компанія Теплокрам пропонує Вам почати заощаджувати на опаленні вже зараз, придбавши кімнатні термостати відомого виробника «Salus».

 
Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.