Порівняти товари (0)

Обудови для каміна - вибираємо обробку для домашнього вогнища

В теперішній час каміни на дрова почали використовувати не тільки як джерело тепла, але й в якості декоративної прикраси власного житла. Вони в першу чергу створюють атмосферу розкоші й затишку, а немало важлива функція – опалення, відходить на задній план. Більшість навіть не задумуються над тим, як влаштовані камінні топки і які процеси в ній відбуваються, але дизайн камінів, нікого не залишає байдужим, цей показник є найбільш значущим елементом всієї конструкції. Саме камінна обудова формує загальне враження, про це опалювальне обладнання. Як підібрати обудову для каміна та його придбати? На ці та інші питання ми постараємося вам відповісти.

Які обудови для камінів можна купити в Україні?

З точки зору конструкції, обудова для каміна являє собою декоративний короб, яким обробляють камінну топку. Обудова ніяк не пов'язана з конструкцією самого опалювального пристрою, а значить можна вибирати вже готові обудови для камінів в магазинах. В класичному варіанті дизайн каміна має строгий зовнішній вигляд, позбавлений всякого декору. Декоративне виконання обудови, має на увазі прикрасу каміна колонами, барельєфами, різьбленням і т.д. Простий камінний портал коштує відносно недорого та випускаються серійно, а більш складна декорація каміна, яка потребує ручної праці - виготовляється під замовлення. Ціна такої послуги буде залежати від складності конструкції та використаного матеріалу.

Облицювання каміна й балки, виготовляють використовуючи найрізноманітніші матеріали. В залежності від цього, вони бувають:

  • каміни з каменю: вишуканий та найдорожчий варіант облицювання каміна. Для оформлення каміна використовують натуральний камінь: кварцит, мармур. Такі камінні портали виглядають просто надзвичайно, вони дуже практичні та довговічні. Найбільш популярними вважаються мармурові обудови для камінів, а також гранітні моделі в поєднанні із іншими матеріалами. Однак, оглядаючись на їх високу вартість, дозволити собі таке облицювання може далеко не кожен. В якості альтернативи використовують пісковик. До переваг такого облицювання є довговічність та благородний дизайн каміна. А от недоліки такого матеріалу проявляються в тому, що його пориста порода приводить до того, що із нього буде важко видаляти кіптяву. Крім цього, каміни з каменю дуже важкі. Вага кам'яного облицювання може становити понад 200 кг, тому перед його встановленням необхідно переконатися в тому, що підлога витримає таке навантаження. В основному таку камінну обудову ставлять в заміські будинки, при умові, що камін знаходиться на першому поверсі.
  • каміни з дерева: вага дерев'яної обудови значно легша ніж кам'яних. Їх встановлюють для біокамінів або електрокамінів. Для виготовлення балок дерев'яних обудов у французькому та кантрі-стилі, використовують масиви цінних порід, потім виріб декорують фігурним різьбленням, позолотою чи інкрустацією.

По типу дизайн камінів буває:

  1. Прямий. Це найрозповсюдженіший вид конфігурації обудови для камінів. В приміщеннях, де немає можливості встановити підвісні чи наскрізні конструкції, доцільно використовувати саме цей тип каміна. Такий камінний портал розрахований на класичний вигляд конструкції пристрою.
  2. Кутовий. Основною перевагою такого розташування каміна є великий огляд полум'я, насолоджуватись мерехтінням якого ви зможете з різних ракурсів кімнати. Камінні обудови такого типу представлені на нашому сайті у великому асортименті.

Серед наявного асортименту продукції можна вибрати облицювання каміна, оброблене хитромудрими прикрасами або ж виконане в класичному варіанті, в стилі хай-тек чи модерн.

Обудова для декоративних камінів може бути виконана із гіпсокартону чи дерева. Ці матеріали зручні в обробці, легко монтуються. Враховуючи, що декоративні каміни, в основному, встановлюються в квартирах, ці фактори відіграють вирішальну роль при виборі обудови для камінів. Така обудова може бути прикрашена ліпниною або ж спеціальним складом, який імітує натуральний камінь чи дерево. По суті, обудова для декоративного каміна - це свого роду декор, його функціональність зводиться тільки до того, щоб прикрасити ваше житло.

Технічний процес сприяв зміні зовнішнього вигляду камінних порталів. Завдяки використанню нових матеріалів, таких як скло, сталь, мармур, кварцит і інші, виробники почали експериментувати із формою виробів і таким чином з'явилися сучасні моделі. Сьогодні в Києві та інших містах України можна придбати портами для камінів, виконані в стилі модерн, хай-тек та екстра.