Монтаж теплового насоса LG Therma V 12 кВт в житловому будинку

  • 11 березня 2020 00:00:00
  • Переглядів: 3267

Монтаж теплового насоса

Альтернативне рішеня питання опалення Вашого житла

Збільшення тарифів на газ та електроенергію, а також дороговизна або неможливість проведення газового трубопроводу до будинку, все частіше змушує людей шукати альтернативні рішення для опалення своєї оселі. І перше, що приходить на думку – це котли на твердому паливі.

Саме таке рішення прийняв клієнт з Долинського району, але стикнувся з іншими проблемами, через сильну зайнятість – з браком часу для обслуговування котла, підготовки палива на зиму та чистки димоходу. Також через постійні довантаження дров у котел, дим з котельні потрапляв у оселю, що створювало масу незручностей для клієнта та його сім’ї.

І тоді клієнт звернувся за рішенням до компанії “Теплокрам”, де наші спеціалісти запропонували йому найоптимальніше вирішення його проблеми – тепловий насос “повітря-вода” LG Therma V 12 кВт та його монтаж у існуючу систему опалення з твердопаливним котлом та теплою підлогою. Детальніше про види теплових насосів та про принцип роботи теплового насоса “повітря-вода”.

На даному об’єкті було проведено наступну роботу:

  • встановлення внутрішнього та зовнішнього блоків теплового насоса;
  • під’єднання блоків мідними трубками;
  • під’єднання теплового насоса до трьохфазної електричної мережі;
  • врізка контуру теплового насоса у вже існуючу систему з твердопаливним котлом.

Встановлення внутрішнього та зовнішнього блоків теплового насоса

Тоді як монтаж внутрішнього блоку теплового насоса не представляє труднощів, то монтаж зовнішнього блоку вже набагато складніший та відповідальніший процес. Відомо, що головною та єдиною проблемою теплових насосів, типу “повітря-вода” є намерзання льоду на зовнішньому блоці, тому дуже важливо встановити його правильно та з дотриманням всіх норм. Враховуючи вище зазначене, спеціалісти компанії “Теплокрам” вирішили відмовитися від бетонного п’єдесталу та встановити зовнішній блок теплового насоса на кронштейні з нержавіючої сталі, що набагато простіше, а також мінімізує можливість появи на ньому “шуби” з замерзлої води. А також його розташування під дахом будинку збереже блок від впливу опадів.

Монтаж внутрішнього блоку теплового насоса

Монтаж зовнішнього блоку теплового насоса

Під’єднання блоків теплового насоса мідними трубками

Зовнішній та внутрішній блоки теплового насоса LG Therma V з’єднуються двома магістралями, по яких циркулює холодоагент. Дані магістралі виготовляються з мідних трубок з теплоізоляцією. Головна вимога по під’єднанню блоків – це мінімальна відстань між ними, для зменшення тепловтрат, але не менше троьх метрів. А при перевищенні максимальної відстані - 7,5 метрів, тепловий насос потребує додаткового дозаправлення фреоном.

З'єднання внутрішнього та зовнішнього блоку теплового насоса мідними трубками

З'єднання внутрішнього та зовнішнього блоку теплового насоса мідними трубками

З'єднання внутрішнього та зовнішнього блоку теплового насоса мідними трубками

З'єднання внутрішнього та зовнішнього блоку теплового насоса мідними трубками

Під’єднання теплового насоса до трьохфазної електричної мережі

Використання теплового насоса стає ще більш доцільним з урахуванням спеціальних тарифів на опалення електроенергією та “нічного” тарифу. Адже, по факту, тепловий насос – це електричний котел, особливістю якого є те, що 25% тепла він виробляє з електроенергії, а решту 75% поглинає з навколишнього середовища. У лінійці теплових насосів LG є однофазні та трьохфазні моделі. Підключення теплового насоса до електромережі не просте заняття, яке вимагає присутності спеціаліста, перед встановленням обладнання необхідно перевірити сумісність напруги мережі та теплового насоса. У схемі підключення повинні бути автоматичні запобіжники та пристрої захисту від витоку струму. Всі струмопровідні вузли повинні бути заземлені, а з’єднання силових та контрольних кабелів має бути через спеціальні клеммники.

Підключення теплового насоса до електромережі

Підключення теплового насоса до електромережі

Врізка контуру теплового насоса у вже існуючу систему з твердопаливним котлом

Ще більш доцільним встановлення теплового насоса є у добре утеплених будинках, з використанням в якості обігрівачів системи “тепла підлога”. Оскільки тепловий насос ефективніше працює у низькотемпературних системах опалення. Всі ці пункти були наявні у клієнта, добре утеплений будинок, площею – 140 м2, який опалюється теплою підлогою. По його бажанню врізка в існуючу систему була зроблена максимально просто, без використання додаткового обладнання.

Врізка теплового насоса в існуючу систему опалення

Врезка теплового насоса в существующую систему отопления

У Вас є можливість подивитися та купити тепловий насос "повітря-вода" LG на нашому сайті. Або отримати консультацію від наших спеціалістів та замовити монтаж теплового насоса, за телефонами: